Обрати між шаблоном і унікальним сайтом складно: з одного боку, хочеться дійсно ексклюзивний продукт, з іншого — заощадити, замовивши щось простіше. Перш ніж приймати остаточне рішення, слід розібратися, що є що в світі веб-розробки, та добре зважити всі за і проти.

Що таке шаблонне рішення?

Сайт "з коробки" — це готовий дизайн + CMS. Існують тисячі шаблонів, "заточених" під різні сфери бізнесу, тому імовірність того, що ви знайдете аналогічні проекти, але у іншій кольоровій гамі складає 99%.

Ціни на готові рішення досить демократичні. Так, шаблон коштує близько 100$, а робота веб-студії, що включає установку движка на хостинг, зміну кольору, легке коригування структури, завантаження зображень і логотипу, настройку простого функціоналу, обійдеться ще у 300-400$.

Хочете отримати від типового рішення більше? Це недешево. Складні доопрацювання можуть коштувати як половина унікального проекту. Тому, перш ніж обрати дизайн, потрібно визначитися з цілями та функціоналом проекту.

Одним словом, шаблон — це простий спосіб вирішити завдання бізнесу за невеликі гроші.

Що таке індивідуальна розробка?

Ексклюзивний сайт — це індивідуальний підхід у всьому. Веб-продукт створюється строго під потреби замовника: унікальний дизайн, розширений функціонал, розробка маркетингової стратегії.

Кожен елемент дизайну продумано до дрібниць, а структура, створена "з нуля", повністю відповідає поставленій меті. Крім того, можна залишити доопрацювання на перспективу — розширити проект в майбутньому неважко.

Ціна індивідуального сайту залежить виключно від студії. Наприклад, в Whiteweb кожен робочій процес оптимізовано так, щоб на нього витрачалося мінімум часу, але при цьому не страждала якість. Це можливо завдяки правильно підібраним фахівцям, чий професійний досвід становить як мінімум 5 років.

Шаблон - погано, унікальний сайт - добре?

Теза про те, що шаблон — це погано, а унікальний сайт — добре, міцно вкоренилася в свідомості завдяки ряду тверджень, що справедливі лише частково.

Затвердження №1: Типовий сайт просувати набагато складніше, ніж унікальний
Напевно ви чули, що типовий продукт просувати вкрай складно. Насправді це не так, адже при створенні шаблонів враховуються нюанси, що впливають на індексацію.

Крім того, важливо пам'ятати, що для результату видачі важливі такі чинники як оптимізація, релевантний контент, юзабіліті, а не ексклюзивність дизайну.

Проте у індивідуальних проектів є перевага. Зазвичай до їх розробки залучається SEO-фахівець, який стежить, щоб нюанси, які дозволяють поліпшити внутрішню оптимізацію, враховувалися на етапі дизайну, верстки та програмування.

Затвердження №2: Користувачі віддають перевагу ексклюзивності
Користувачі відкривають сторінки не для того, щоб отримати естетичне задоволення від дизайну. Навряд хтось відмовиться від покупки в інтернет-магазині тільки через неунікальний дизайну.

Проте логічна структура та розміщення елементів в правильному порядку, що властиві унікальним сайтам, гарантують кращу взаємодію з веб-порталом.

Затвердження №3: Низька ціна = низька якість
Шаблон коштує недорого не тому що він погано зроблений. "Секрет" в тому, що його ціна ділиться на всіх потенційних покупців: продукт було спроектовано і відмалювано один раз, але продаватиметься він нескінченно.

Проте типові рішення створюють і профі, і аматори. Оскільки завжди є ризик купити "кота в мішку", краще передати цю задачу розробнику, який зможе усунути проблеми, якщо вони з'являться.

Ціна має значення

Існує кілька причин, чому ви платите менше, замовляючи у розробника шаблонний сайт:

  • дизайнер не витрачає час на розробку сторінок — вони вже готові;
  • верстальник та програмістзадіюються мінімально;
  • сам шаблон коштує недорого.

У вартість унікального проекту включено роботу як мінімум кількох людей, які витрачають на всі процеси досить багато часу. До слова, Whiteweb дотримується правила: ми фіксуємо кошторис на етапі узгодження технічного завдання, завдяки чому наші замовники завжди залишаються у рамках закладеного бюджету.

Розраховуємо час

Терміни створення типового сайту стиснуті — пара тижнів, адже потрібно менше фахівців.

Розробка унікального проекту вимагає мінімум місяць. Для нього пишеться об'ємне ТЗ, розробляється структура, створюються прототипи та дизайн-макети. Потім сторінки віддаються на верстку, а в завершенні за справу береться програміст.

В нашій студії всі етапи розробки знаходяться під контролем відділу якості, який ретельно стежить за ходом процесів та виправленням проблем.

Унікальність або "стандартизація"

Так, типовий сайт не унікальний, проте він виконаний відповідно уявленнями користувача, де повинні розміщуватися ті чи інші елементи. По суті, шаблони "підігнані" під загальноприйняті стандарти.

Унікальна розробка не тільки враховує досвід користувача, але і "персоналізує" сторінки під бізнес замовника. Елементи розташовуються в звичних місцях, але при цьому вони розставлені більш грамотно, так, щоб прибрати всі перепони в комунікації користувача з інтерфейсом.

Чому структура — це важливо

Структура сайту — це розділи і сторінки, а також продумана навігація. Структура "відповідає" за те, щоб користувач знаходив потрібну інформацію легко і швидко, здійснюючи мінімум переходів на шляху до мети.

Унікальний сайт дає більше можливостей для опрацювання структури, адже вона створюється з чистого аркуша. З готовим рішенням ситуація складніша, адже потрібно вписуватися у рамки, задані розробником шаблону.

Функціонал як перевага

Незважаючи на те, що шаблон передбачає наявність базового функціоналу, практично завжди його можна поліпшити. Але коригування, а тим більше великі, коштують недешево. В результаті замовник ризикує отримати недорогий типовий продукт плюс великий рахунок за внесення доробок.

Ексклюзивне рішення — це свобода вибору. Оскільки проект робиться з нуля, його можна "наповнити" як завгодно, а не обмежувати себе у виборі функціоналу. В нашій студії високі вимоги і до унікальних, і до типових сайтів, адже ми враховуємо 1000 дрібниць, без яких неможлива розробка якісного веб-продукту.

Ріст проекту в майбутньому

Сайт "з коробки" навряд може вирости в більший проект з часом, оскільки він від самого початку" заточений" під конкретні цілі.

З унікальною розробкою все по іншому. Так, узгодивши розширення функціоналу та структури на першому етапі співпраці зі студією, в майбутньому ви зможете розвивати проект у будь-якому напрямку.

Одним словом, і шаблонне рішення, і унікальний сайт справляються з завданнями бізнесу. При цьому варто враховувати, що ексклюзивний проект дозволяє “застосовувати” серйозний функціонал, поліпшувати юзабіліті, підвищувати впізнаваність бренду. Цей варіант більше підходить тим, хто вивчив свою цільову аудиторію і хоче зробити проект строго під її потреби.